Strach przed pójściem do dentysty

W życiu każdego z nas są takie sytuacje, których się obawiamy. Najczęściej spotykaną jest wizyta u dentysty. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym tak naprawdę niczego strasznego i przerażającego, lecz tak naprawdę najbardziej obawiamy się bólu, jaki niejednokrotnie towarzyszy tym wizytom. W przypadku, gdy leczymy zęba, najpierw musimy go odtruć, a jak wiadomo, jest to rzecz bolesna. Najbardziej wizyt u dentysty boją się małe dzieci. Nie rozumieją one bowiem tego, że jest to rzecz konieczna i bez niej mogłyby cierpieć jeszcze bardziej, ponieważ ząb by im dokuczał. Warto się nad tym poważniej zastanowić. Nasz punkt widzenia i uczucia, które towarzyszą nam przed wejściem do gabinetu stomatologicznego są również niezwykle zależne od tego, jak odbieramy samego stomatologa. W przypadku, gdy jest on dla nas miły i dobrze czujemy się w jego towarzystwie, nie mamy większych oporów. Jednak wtedy, gdy nie pałamy do naszego dentysty zbytnią sympatią, niestety nie czujemy się dobrze przed wizytą. Wiele zależy więc od tego, jakie podejście do pacjentów ma sam lekarz. Bardzo istotne jest to dla dzieci, do których trzeba mieć odpowiednie podejście, aby zyskać sobie ich przychylność i sprawić, by nas polubiły, i nie bały się wizyt w naszym gabinecie stomatologicznym. Umiejętność rozmów z młodszymi jest w tym zawodzie bardzo istotna, jeśli nie chcemy z powodu naszego braku uprzejmości czy odpowiedniego podejścia, tracić kolejnych klientów.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Designed for